Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      ZAKOŃCZENIE SEZONU 2016 - ZABAWA KLUBOWA

Po trudach sezonu motocrossowego 2016, które zaowocowały wspaniałymi wynikami, zawodnicy mogli w końcu pozwolić sobie na chwilę wytchnienia i zabawić się na wspólnej zabawie klubowej podczas , której, w części oficjalnej, zostali oni jeszcze dekorowani w podziękowaniu za bardzo dobre wyniki sportowe. Dekoracji dokonali Wójt Gminy Jordanów Pan Stanisław Pudo , Prezes PZM Zarządu Okręgowego Kraków -Pan Marek Rutkowski oraz nasi Prezesi Zdzisław Rapacz i Dariusz Rapacz.
Nominacja klubowa przedstawiała się następująco:
W kategorii :
I.ZAWODNIK ROKU 2016

KLASY :

MX 2 JUNIOR
1. DARIUSZ RAPACZ
2. KRZYSZTOF LICHOTA

MX KOBIET
1.WANESSA RAPACZ
2.ZUZANNA RUSIN

MX 2
1.ŁUKASZ PAPIERZ

MX1C
1.RAFAŁ FRYDEL
2.TOMASZ SURZYN
3.PRZEMYSŁAW SKOWROŃSKI

MX MASTERS
1.MICHAŁ KORPAS
2.GRZEGORZ RUSIN
3.ADAM SURZYN

MX 2C
1.MATEUSZ DROBNY
2.DOMINIK BROŻEK
3.PAWEŁ KUTEK

MX 85
1.KAMIL MAŚLANKA

MX 1
1.TOMASZ PACYGA
2.KAROL SADO

MX 65
1.DAWID JOPEK
2.TOMASZ WICHER

CROSS COUNTRY
1.MICHAŁ FUJAK

II.WYRÓŻNIENIE

KLASY:

MX 2C
MATEUSZ GOLAN

MX 1C
MARCIN GOCMAN

MX 2
JAROSŁAW KWARCIAK

III. ZA UDZIAŁ

KLASY:

MX1
GABRIEL RAPACZ

MX 2C
MICHAŁ SKOWROŃSKI
MARCIN KAMIŃSKI
DARIUSZ GROMCZAK

MX2
SZYMON GROMCZAK
DAMIAN KOJS

MX1C
MAREK PIELA
MAKSYMILIAN GOCMAN

IV.NAGRODA FAIR PLAY

Dla PIOTRA SZCZEPANKA za wspaniałą postawę sportowca

V.NAGRODA SPONSORSKA

Anna i Stanisław Binkuś - firma Binkuś
Katarzyna i Marcin Pierzga – Pierzga Trans
Małgorzata i Mirosław Kojs – Przystań w Kabanosie
Agnieszka iGabriel Stopa – firma Gabriel

VI. NAGRODA ZA OKAZANĄ POMOC PRZY ZAWODACH

OSP GÓRNY OSIELEC
OSP DOLNY OSIELEC
OSP SKAWA
MIROSŁAW RAPACZ


OGÓLNE PODSUMOWANIE SEZONU MOTOCROSSOWEGO 2016


Stowarzyszenie Motocross Team Rapacz , inaczej w skrócie Klub MTR Osielec działa już ponad dziewięć lat i z roku na rok robi duże postępy jeżeli chodzi o jego rozwój i sukcesy. Nie byłoby tego wszystkiego , gdyby w jego szeregach nie byli tak wspaniali ,ambitni i pełni pasji zawodnicy. To oni poświęcają swój czas i pieniądze , po to aby aktywnie brać udział w różnych zawodach motocrossowych rozgrywanych nie tylko w Polsce ale także za granicą. My ze swej strony jako klub staramy się im trochę pomóc rzeczowo i finansowo dzięki otrzymywanym dotacjom darowiznom i własnym wkładom finansowym.

W minionym sezonie motocrossowym 2016 nie było zawodów motocrossowych ,na których by nie startowali nasi zawodnicy. Najbardziej obstawione były zawody Strefy Polski Południowej ,gdzie w sześciu rundach odbywających się kolejno w: Dąbrowie Górniczej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Czerwionce ,Osielcu , Kowali i Dębskiej Woli , wystartowało w sumie 32 zawodników w dziewięciu różnych klasach , co przedłożyło się na wspaniałe wyniki w tych eliminacjach.
W kilku klasach nasi zawodnicy zdobyli tytuły mistrzowskie:

W klasie MX Kobiety Mistrzynią została Wanessa Rapacz.
W klasie MX 2 Junior Mistrzem został z kolei Dariusz Rapacz.
W klasie MX 2 licencja tytułem Mistrzowskim mógł się też poszczycić Łukasz Papaierz.

Natomiast tytuły Wicemistrza Strefy Polski Południowej wywalczyli :

W klasie MX 1 licencja - Tomasz Pacyga.

W klasie MX1C z kolei wicemistrzostwo należało do Rafała Frydla.

I w końcu w klasie MX Masters tym tytułem mógł również poszczycić się Michał Korpas.

W naszych szeregach nie zabrakło również tytułu II Wicemistrzyni Strefy Polski Południowej. Została nim utytułowana Zuzanna Rusin jeżdżąca w klasie MX Kobiety.

Jak widać eliminacje te ukończyły się wielkimi sukcesami naszych zawodników , aczkolwiek trzeba zaznaczyć ,że kilku zawodników otarło się o podium zajmując często czwarte bądź piąte miejsca. Wynikało to często z pechowych startów lub kontuzji ,gdzie jednak brakło tych kilku punktów do podium. Niemniej jednak zawodnicy nasi tym się nie zniechęcają i pracują nad tym, aby te niepotrzebne błędy wyeliminować .
Również dla samego naszego klubu Strefa Polski Południowej kończy się wspaniałym wynikiem jeżeli chodzi o klasyfikacje klubową , gdyż w miażdżący sposób w stosunku do innych klubów zdobyliśmy ogromną pulę punktów , która dała nam tytuł Mistrzowski. Tytuł ten już po raz czwarty z kolei należy do naszego teamu.

Zawodnicy też startowali w bardzo prestiżowych zawodach, a były nimi Mistrzostwa Polski I Puchar Polski.
W Mistrzostwach Polski po sześciu rundach , które rozegrane były praktycznie na północy Polski tj. w Sobieńczycach , Strykowie, Głogowie, Człuchowie , Więcborku i Gdańsku , wielkim sukcesem może pochwalić się Dariusz Rapacz , gdzie w klasie MX 2 Junior w klasyfikacji generalnej zdobywa tytuł II Wicemistrza Polski.
Niemniej emocji przysporzył nam również Mateusz Drobny , który z kolei w Pucharze Polski zdobył Srebrny Puchar w klasie MX 2C. Na tych zawodach niestety nie powiodło się Dariuszowi Rapacz startującemu w klasie MX 2 Junior , gdzie Darek ociera się o podium i zajmuje czwarte miejsce.

Zawodnicy ci dzięki tym sukcesom MP i PP biorą udział w oficjalnym zakończeniu sezonu motocrossowego w Warszawie w Centrum Olimpijskim gdzie zostali dekorowani.

Nasi teamowi zawodnicy startowali również po za granicami Polski ,w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech i Słowacji, ale to było kilka takich występów.
Najbardziej jednak byli zainteresowani zawodami o charakterze międzynarodowym TOP AMATOR CUP , które rozgrywały się częściowo w Czechach i Polsce .Na tych eliminacja po pięciu rundach w klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zdobyli kilka bardzo dobrych miejsc :

W klasie MX Kobiet Wanessa Rapacz zajęła I miejsce a jej koleżanka klubowa Zuzanna Rusin II miejsce.

W kasie MX 2 Jarosław Kwarciak uplasował się na trzecim miejscu.

W klasie MX 85 Kamil Maślanka zdobył III miejsce i w klasie MX 65 Dawid Jopek również zdobył III miejsce.

Kilku naszych zawodników startowało w zawodach enduro i cross country.

Również zawodnicy z sekcji downhill startowali w kilku zawodach rowerowych na terenie Polski.

Klub nasz był tez organizatorem jednej z rund Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motorossie.

Podsumowując jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego sezonu .Klub nasz się rozwija i w tym roku w nasze szeregi dojdzie jeszcze kilku bardzo mocnych zawodników więc są szanse , na to że w przyszłym sezonie 2017 możemy wypaść jeszcze lepiej na arenie krajowej i międzynarodowej . Mamy też zawodnika w Kadrze Narodowej już drugi sezon i być może w przyszłym roku może będzie reprezentować Polskę za granicą.

foty