Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

II runda MSPP - Ostrowiec Świętokrzyski 30.04.2017

W ostatni weekend kwietnia została rozegrana kolejna – druga – runda MSPP.
Tym razem walka o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej potoczyła się na torze motocrossowym w Ostrowcu Świętokrzyskim , gdzie warunki jazdy były idealne do tego by tę walkę stoczyć bez niepotrzebnych utrudnień. Warunkom tym sprzyjała również w miarę dobra pogoda .

Występy zawodników charakteryzowały się szybką i dobrą jazdą, aczkolwiek nie obyło się bez kontuzji. Nie obyło się również bez emocji , bo przysporzyła je bardzo wyrównana i zacięta walka o miejsca na podium , gdyż ambicji motocrossowcom nie brakuje.Tak więc każde miejsce na podium niosło ze sobą wytężoną pełną emocji walkę co sprzyjało na widowiskowość zawodów . Frekwencja jeśli chodzi o liczbę startujących zawodników była bardzo dobra, gdyż do walki stanęło 138 zawodników w tym 18 zawodników z naszego Teamu.

I tym razem nasi zawodnicy nie zawiedli nas jeżeli chodzi o miejsca na podium. Klub zdobył trzy złote medal wywalczone w pięknej walce przez: Piotra Szczepanka w bardzo konkurencyjnej , doświadczonej i wymagającej klasie MX Open , przez Dariusza Rapacz w szybkiej klasie juniorskiej MX2 oraz przez Wanessę Rapacz w klasieMX kobiet.
Z kolei srebro dla klubu zdobył Kamil Maślanka w klasie MX85 a brązy zdobyli :Marek Jaskulski w klasie Masters i Dawid Jopek w klasie MX 65.
Nawiązując do klasy MX 65 daje się zauważyć znaczny przypływ nowych zawodników dzięki czemu można powiedzieć ,że motocross przeżywa swój renesans z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję ,że będzie to postępować w kolejnych latach.