Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      II runda Mistrzostw Polski - Olsztyn 28-29 maja 2017

W ostatni weekend maja na tor Motoklubu Olsztyn zjechała plejada najlepszych zawodników walczących o punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski. Na starcie w stolicy Warmii i Mazur zameldowało się 232 zawodników, którzy przez dwa dni zawzięcie walczyli o najważniejsze punkty w krajowej serii we wszystkich mistrzowskich kategoriach. Do Olsztyna z południa Polski wyruszyło 7 najszybszych zawodników z Teamu Rapacz.

W sobotę do rywalizacji stanęli zawodnicy z klas: MX 125, MX85, MX Kobiet oraz tak zwana Klasa Królewska - MX Open.
Jako pierwsi do boju przystąpili zawodnicy klasy MX 125. Po zaciętej walce z Patrykiem Zdunkiem reprezentującym Czułchowski Automoto Klub, Dariusz Rapacz ( MTR Osielec) nie odpuścił , objechał rywala dzięki czemu ukończył zawody na najniższym stopniu podium .

W klasie MX 85 na bramkach startowych ustawiło się 29 zawodników wśród nich pochodzący z Nowego Targu Kamil Maślanka (MTR Osielec). Kamil w pierwszym wyścigu zaliczył 2 gleby i musiał ostro odkręcać manetkę z gazem aby dogonić czołówkę. Młody i ambitny zawodnik szybko wyciągnął wnioski z popełnionych błędów i ostatecznie zawody ukończył na 6 miejscu.

W klasie MX Kobiet wśród licznie zgromadzonych na starcie zawodniczek znalazły się też dwie Panie reprezentujące Klub z Osielca, Wanessa Rapacz i debiutująca w Mistrzostwach Polski Zuzanna Rusin.

Wanessa Rapacz (MTR Osielec) pomimo mocnej kontuzji jakiej nabawiła się w I Rundzie MX MP wróciła do ścigania i udowodniła wszystkim, że twarda z niej zawodniczka. Ostro walcząc o trzecie miejsce z Karoliną Jasińską ( Automobilklub Gorzowski), jednak przerwa w treningach i osłabienie po kontuzji dało o sobie znać i Wanessa zakończyła zawody na 4 pozycji.

W Klasie MX Open, w której zawodnicy startują na najmocniejszych motorach zwyciężył Karol Kędzierski(LKS Jastrząb Lipno). Najlepszy zawodnik z Teamu Rapacz – Łukasz Papierz zajął 10miejsce .

W niedzielę wraz ze wzrostem temperatury wzrosła dawka adrenaliny jaką zawodnicy zafundowali kibicom. W tym dniu do walki przystąpili zawodnicy z klas MX65, MX Masters oraz najbardziej prestiżowa klasa MX2.

W klasie MX2 wśród 37 zawodników ustawionych na maszynie startowej ponownie zameldowali się Dariusz Rapacz ( MTR Osielec) i Łukasz Papierz (MTR Osielec). Po ostrych zmaganiach w palącym słońcu na najwyższym stopniu podium stanął Karol Kędzierski ( Cross Lublin) . Zawodnicy z Osielca zajęli kolejno Dariusz Rapacz 8 miejsce a Łukasz Papierz był 24.

W klasie MX Masters bez konkurencyjny był Jacek Lonka ( Czułchowski AutoMotoKlub Polarex) pewnie zwyciężając w obydwu wyścigach. Marek Jaskulski (MTR Osielec ) dojechał do mety na 5 pozycji.

Gorący weekend w Olsztynie dostarczył sporo wrażeń i emocji, zawodnicy udowodnili ,że jest to nieprzewidywalny sport w , który wiele się może zdarzyć.

relacja Ewa Maślanka

relacja ewa Maślanka

relacja:E.M.