Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      III runda Mistrzostw Polski MX Orlen

497
Na przełomie 10/11 czerwca 2017 została rozegrana, na perfekcyjnie przygotowanym torze motocrossowym w Strykowie ,trzecia runda Mistrzostw Polski MX Orlen. Można powiedzieć ,że był to prawie półmetek MP, bo przed nami jeszcze cztery rundy.
Walka o punkty do klasyfikacji generalnej nabiera coraz większego rozmachu. Zawodnicy wiedzą ,że nie mogą pozwolić sobie na błędy , ale ta świadomość niestety często wywołuje stres , z którym również muszą walczyć. A w dodatku żaden zawodnik nie może przewidzieć biegu zdarzeń, może hipotecznie założyć ich finał. Motocross jest sportem ekstremalnym i nieprzewidywalnym stąd ta wielka niepewność .
Pomimo tych wielu niepewności zawodnicy nie tracą ducha, wręcz przeciwnie co raz wyżej zakasują rękawy i stają do boju. Nie ma tu nikt czasu patrzeć wstecz. Liczy się chwila bieżąca ,bo to ona decyduje o wynikach.
Świadomi tego są również nasi klubowi riderzy, którzy w niezmienionym , sześcioosobowym składzie stawiają się na każdą rundę i walczą.
Kamil Maślanka w kasie MX 85 niezmiennie utrzymuje się w klasyfikacji generalnej MP w pierwszej dziesiątce /8 miejsce/ przy 39 sklasyfikowanych zawodnikach .Jest to bardzo dobry wynik dla Kamila debiutującego w tym sezonie w MP. W trzeciej rundzie MP pierwszy bieg Kamil kończy z 10. czasem , ale niestety już w drugim biegu po piątym okrążeniu zjeżdża do depo z powodu mocnego upadku. Na szczęście upadek nie był poważny w skutkach i nasz zawodnik czuje się dobrze .Trzymamy za niego kciuki i mocno mu kibicujemy. Tym bardziej ,że jest to jedyny w tej klasie reprezentant Podhala w MP.
Wspaniale pojechała płeć piękna z naszego Teamu .Zuzia Rusin z numerem 191 kolejny raz zajęła 11 miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów, co dla debiutantki też jest bardzo dobrym wynikiem. Natomiast Wanessa jeżdżąca z numerem 41 pomimo doznanej na wcześniejszych zawodach kontuzji kończy indywidualkę na miejscu piątym.
Jesteśmy dumni z naszych ambitnych dziewczyn i życzymy im powodzenia.

W weteranach Marek Jaskulski jeżdżący z numerem 9 nie spuszcza z tonu. Zawsze jedzie blisko czołówki i zawsze depcze im po piętach. Jazda jego wywołuje wielkie emocje w naszych teamowych szeregach. I tym razem Marek nas nie zawiódł. W pierwszym biegu po feralnym starcie , kiedy został ściśnięty w zakręcie walczy do końca goniąc czołówkę . Pierwszy bieg ostatecznie kończy na 9. miejscu . Z kolei w drugim biegu nadrabia straty i zajmuje 5. miejsce, co w indywidualce dało mu szóstą pozycję. Trzeba tu zaznaczyć ,że weterani startują przy pełnych bramkach i czołówka w ich klasie jest tak naprawdę grupą elitarną i w niej właśnie jest nasz zawodnik – Marek Jaskulski.

W klasie MX Open nasz zawodnik Piotr Szczepanek będący w Akademii Orlen w pierwszym biegu w naprawdę wymagającej klasie zajmuje 13. miejsce przy 37 startujących zawodnikach często dużo starszych od niego .Niestety z przyczyn technicznych w drugim biegu już nie wystartował.

Z kolei Dariusz Rapacz , zawodnik nie tylko naszego teamu , ale również zawodnik Akademii Orlen ,z numerem 40 startujący w MP w trzech klasach miał naprawdę pracowity weekend. W pierwszy dzień zawodów startował w swojej głównej klasie MX125 , gdzie w kwalifikacjach wykręcił drugi czas. Natomiast już pierwszy bieg w tej klasie nie należał do łatwych a to z trzech przyczyn. Pierwsza to nie zbyt udany start , gdzie Darek został mocno ściśnięty w zakręcie. Ostatecznie start zaczyna z 22. pozycji. Drugi i trzeci skutek to dwa upadki. Wszystkie te przyczyny bardzo spowolniły Darka , ale na szczęście nie załamał się on tymi niepowodzeniami i walczył ostro do końca .Wyprzedzał zawodnika po zawodniku tak skutecznie ,że ukończył bieg pierwszy na 8. miejscu. Darek drugi bieg ,dzięki dobremu wyjściu na starcie , finiszował na trzecim miejscu i w klasyfikacji indywidualnej zawodów otarł się o podium zajmując czwarte miejsce.
Drugi dzień zawodów Darek startował w klasie MX2 ,gdzie równocześnie naliczane są w niej punkty dla klasy MX 2 Junior. W tej rywalizacji pierwszy wyścig kończy na 9. miejscu a drugi z powodu awarii motocykla musiał przerwać. Z dużą stratą punktów ostatecznie Darek kończy zawody na miejscu 23. wklasie MX2.

Wielką frajdą dla małych zawodników podczas MP była jazda pokazowa na motorkach mini , gdzie mieliśmy również naszego teamowego przedstawiciela –Sebastianka Maślankę/ 6 lat/ , który pokochał ten sport i z wielką pasją do niego podchodzi ,co dało się zauważyć w czasie tej jazdy pokazowej podczas, której Sebastian zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy wyniku.
Kolejne MP odbędą się w Gdański 17/18 czerwca.

film by Akademia Orlen