Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      Człuchów, V runda Orlen MX Mistrzostw Polski

Tym razem motocrossowe wojaże zawiodły naszych wspaniałych zawodników z Teamu Rapacz na Pojezierze Kaszubskie do malowniczo położonej miejscowości –Człuchów, gdzie rozegrana została już piąta runda OrlenMX Mistrzostw Polski.
Obiekt Człuchowskiego AutoMotoKlubu Poltarex położony przy ul. Kamiennej , nie należy do łatwych torów , gdyż jest wymagający pod względem technicznym i kondycyjnym.

Tu zawodnicy mieli duże pole do popisu, tu właśnie zdawali egzamin ze swojej kondycji, sprytu i odwagi , bo skoki były naprawdę wybijające i duże.
Sam zaś tor o nawierzchni głębokiego piasku, łatwo przerzucanego przez dziesiątki kół motocrossowych, nigdy nie był taki sam. Po każdym okrążeniu jego struktura się zmieniała, nie można było jechać na pamięć, trzeba był być czujnym , bo niemiła niespodzianka czaiła się za każdym zakrętem i po każdym skoku. Wiedzieli dobrze o tym nasi zawodnicy z Team Rapacz a zwłaszcza Dariusz Rapacz, który pomimo nie tylko ekstremalnych warunków na torze, ale także złej pogody, czuł się tu jak ryba w wodzie.
W swojej klasie setkarzy dał piękny , pełen emocji pokaz jazdy, zarówno w pierwszym jak i drugim biegu. Nasz zawodnik-Dariusz z Akademii Orlen w pierwszym biegu po udanym starcie utrzymywał dość długo trzecią pozycję by po krótkim czasie przejść na pozycję drugą i utrzymać ją do końca. Natomiast drugi bieg wymagał od Darka większej strategii, bo po nieudanym starcie nasz teamowy zawodnik musiał z pozycji siódmej sukcesywnie przesuwać się do przodu wyprzedzając zawodnika po zawodniku, by w końcu uplasować się na trzecim miejscu, choć drugie miejsce było w zasięgu , ale brakło czasu, by tego dokonać. Super też Darek pojechał w pierwszym biegu w klasie MX 2 zajmując siódme miejsce a w MX 2 Junior czwarte miejsce /to jest klasyfikacja równoległa z MX2/.
Z kolei Marek Jaskulski jeżdżący w klasie MX Masters też pokazał, że ekstremalne warunki na torze są dla niego wyzwaniem , którego się nie boi. Wziął udział w boju z czołowymi riderami pozostawiając za sobą w klasyfikacji indywidualnej zawodów dwudziestu zawodników, zajmując ostatecznie 6. miejsce, co w klasyfikacji sezonu daje mu czwarte miejsce i życzymy mu , aby ta czwórka zmieniła się w trójkę.
W klasie kobiet mieliśmy jedną reprezentantkę- Zuzię Rusin #191 , gdyż Wanessa nie mogła wystąpić po kontuzji doznanej na ostatnich zawodach.
Zuzia też sobie dobrze poradziła na tym trudnym torze i ostatecznie zajęła w indywidualnej klasyfikacji 9. miejsce.
Z kolei nasz młody zawodnik Kamil Maślanka jeżdżący w klasie MX 85 nie spuszcza z tonu i utrzymuje się twardo w pierwszej dziesiątce. Też był zdania ,że tor w Człuchowie to jeden z trudniejszych w Polsce i był dumny, że zawalczył i uplasował się na dobrym bo ósmym miejscu zostawiając za sobą osiemnastu zawodników.
Z kolei w klasie Królewskiej , w której startowało dwóch naszych zawodników: Piotr Szczepanek #386 - reprezentant naszego teamu i Akademii Orlen oraz Łukasz Papierz #586, pojechali dobrze. Piotr ukończył zawody zamykając pierwszą dziesiątkę a Łukasz dwa oczka niżej , skończył na 12. miejscu. Zawodnicy nasi z klasy open walczyli pięknie i do końca.
Mistrzostwa Polski MX Orlen na obiekcie człuchowskiego automotoklubu poltarex już za nami, ale walka jeszcze nie skończona , bo przed nami jeszcze dwie decydujące rundy.

gotowi do boju