Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      Akademia Orlen na Pikniku Patriotycznym w Warszawie

Akademia Orlen , której adeptami, między innymi, są nasi zawodnicy : #383Piotr Szczepanek i #40Dariusz Rapacz ,miała zaszczyt brać udział szóstego lipca w „Pikniku Patriotycznym Polsko-Amerykańskim” na błoniach pod Stadionem Narodowym w Warszawie.
Darek z Piotrkiem oczywiście wzięli w tym czynny udział, reprezentując swoje motocykle z Akademii Orlen, gdyż z nimi przybyli na tę uroczystość, podobnie jak reszta zawodników z akademii.
Akademia Orlen wspólnie z Teamem Orlen zajęli pokaźny plac, aby pokazać niektóre swoje sprzęty. Między innymi z Dakaru i różnych innych ekstremalnych dziedzin sportu. Było też kilku sławnych zawodników tj. Marek Dąbrowski , Maciej Giemza i Adam Tomiczek.
Zaś sam sama impreza była niesamowicie atrakcyjna, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Była reprezentacja sprzętu wojskowego, tego najnowocześniejszego poprzez militaria historyczne z pierwszej i drugiej wojny światowej a skończywszy na husarii, która swoim występem zachwyciła publiczność. Przeszedły defilady wojsk polskich a nad samym stadionem zaprezentowały się myśliwce , które przeleciał dość nisko nad głowami ludzi . Można było spotkać żołnierzy amerykańskich, włoskich, węgierskich i oczywiście polskich. Byli też żołnierze z Powstania Warszawskiego, była wnuczka Generała Andersa , wystąpił Minister Obrony Narodowej wraz z Ambasadorem Amerykańskim .
Wystąpił też żołnierz polski, który opowiedział o młodym , bohaterskim żołnierzu amerykańskim, który ratując mu życie podczas akcji sam je stracił. Było to wzruszające świadectwo.
Przewodnim hasłem tej historycznej imprezy było : „Bóg Honor Ojczyzna”, które ciągle było powtarzane, aby te najmłodsze pokolenia je zapamiętały. Były również występy znanych artystów i zespołów polskich jak również występy młodzieży z różnych szkół i akademii wojskowych.
Podczas tego pikniku można było mieć bliski kontakt z żołnierzami polskimi jak i amerykańskimi oraz można było mieć bezpośredni kontakt ze sprzętami militarnymi. Układały się duże kolejki przy potężnych sprzętach wojskowych , można było po nich chodzić i do nich wchodzić, dzieciaki jak i dorośli mieli ogromną frajdę.
Również Team Orlen i Akademia Orlen cieszyła się ogromnym zainteresowaniem . Odwiedzający robili dużo zdjęć dotykali wszystkie sprzęty i oczywiście rozmawiali z zawodnikami. Nasi zawodnicy byli bardzo zadowoleni ,że mogli wziąć udział w tak ciekawej imprezie patriotycznej. Tym bardziej ,że był to dzień historyczny dla Polski, gdyż w tym dniu Warszawa została zaszczycona wizytą Prezydenta Stanów Zjednoczonych-Donalda Trumpa. Mieliśmy cichą nadzieję , że przybędzie na ten piknik , ale niestety nie udało się. W każdym bądź razie pośrednio odczuliśmy tę wizytę., gdyż w dali było słychać odgłosy samochodów policyjnych , cześć ulic dojazdowych do narodowego było zamkniętych a niebo raz po raz przecinały patrole policyjne i wojskowe. Jak ktoś rano nie dojechał na stadion to później musiał się najeździć po Warszawie. Było czuć w powietrzu „napięcie”. Drogi były obstawione przez służby bezpieczeństwa i policję. A wszystko to miała naprawdę ciekawy urok.

fotogaleria by małgorzata rapacz