Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      Mistrzostwa i Puchar Polski w Cross Country /6 i 5 runda/

501
W dniach 24-25.06 w Pińczowie została rozegrana 5 i 6 runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Cross Country i 4 runda Pucharu Polski Południowej.
Trasa była dosyć wymagająca, z różnorodnym podłożem, ale z pewnością ciekawa. Start odbywał się pod niezbyt wysoki podjazd. Podłoże sprawiło, że już za pierwszym zakrętem przez chmurę kurzu nie było nic widać. Duże wahania wysokości terenu sprawiły, że zawodników czekała jazda po zjazdach i podjazdach. W pozostałościach po dawnym kamieniołomie znajdował się najwyższy, ale jak się okazało jeszcze nie najtrudniejszy z podjazdów. Następnie zawodnicy wjeżdżali na wymagająca kondycji piaskową część trasy. Po przejechaniu kilku mniej wymagających zjazdów i podjazdów na zawodników czekał najtrudniejszy punkt zawodów- piaskowy podjazd który wymagał dużych umiejętności technicznych i czasami odrobiny szczęścia. Trasa miała 11 km i potrafiła sprawić problemy. Nasz klub reprezentował jeden zawodnik:
#25 Krzysztof Lichota w Pucharze Polski zajął 10 miejsce w klasie JUNIOR ( mimo tego, że nie wziął udziału w sobotnim wyścigu)
A w Pucharze Polski Południowej miejsce 6 w klasie JUNIOR

relacja by K.L.