Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      Puchar Polski w motocrossie - Oborniki

Jesienne już dni i wieczory, niższe temperatury, czuć ogólne ochłodzenie , ale nie w motocrossie. Puchar Polski rozegrany 16/17 września 2017 roku w Obornikach był bardzo gorący. Przykładem na to jest fakt , że w zawodnikach nadal płynie bardzo gorąca krew. Generalnie już schyłek sezonu motocrossowego a tu takie wspaniałe wyniki naszych zawodników. W trzech klasach pucharu nasi teamowi zawodnicy zdobyli podium. Najwyższe miejsce na podium w klasie MX junior wywalczył w pięknym stylu Dariusz Rapacz. Dał on pokaz zaciętej walki , która u kibiców wywołała wielkie emocje. W pierwszym biegu, po nie za bardzo udanym starcie, Darek kółko po okółku przesuwał się do przodu by ostatecznie zająć trzecie miejsce. Drugi bieg to już był mistrzowski pokaz walki o najwyższe miejsce na podium, Darek jechał bardzo szybko , płynnie i wytrwale ,konsekwentnie pokonując swoich rywali. Na wspaniale przygotowanym torze w Obornikach scenariusze pisały się same i były pełne ekspresji i akcji przyprawiających o zawrót głowy. Ostatecznie Darek zdobywa mistrzostwo w Pucharze Polski stając na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zdobył Wiktor Jasiński /Automobilklub Gorzowski/, trzecie z kolei przypadło w udziale Patrykowi Zdunkowi/Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex/. Równie wielkich emocji przysporzył nam Marek Jaskulski jeżdżący w klasie masters, gdzie w pierwszym biegu złoto należało do niego i być może skończyłyby się ogólnie na złocie gdyby nie zmowa braci „L”, gdzie jeden z nich torował drogę do złota drugiemu przez tz.zajeżdżanie drogi Markowi i reszcie zawodnikom, z taką już sytuacją w roli głównej z braćmi „L” mieliśmy w tamtym roku w Gdańsku. Marek nie ryzykując upadkiem odpuścił i ostatecznie zdobył wicemistrzostwo w Pucharze Polski.
Klasyfikacja MX Masters 1. Waldemar Lonka/Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex/
2. Marek Jaskulski /MTR Osielec/
3. Grzegorz Jankowiak/Automobilklub Gorzowski/
Klasa MX kobiet to kolejna klasa , gdzie głośno mówiono o zawodniczce z klubu MTR Osielec , ponieważ Wanessa Rapacz stanęła na trzecim miejscu podium ku dumie całego klubu. Wanessa wykazała się upartą walką i broniła do końca zarówno w pierwszym jak i drugim biegu trzeciego miejsca. Wykazała się niesamowitą konsekwencją i wytrwałością. W klasie kobiet jechała również jeszcze jedna przedstawicielka klubu MTR Osielec – Zuzia Rusin , która zajęła 8 miejsce. Klasyfikacja generalna MX kobiet 1.Wiktoria Garbowska /WKM Więcbork/
2.Karolina Jankowiak /Automobilklub Głogów/
3.Wanessa Rapacz / MTR Osielec/
Klasa Open to elita polskiego motocrossu, w której startowało trzech przedstawicieli Teamu Rapacz: Łukasz Papierz, Dariusz Rapacz i Marek Jaskulski. Trójka wspaniałych jeźdźców na prawie trzydziestu zawodników dała pokaz pięknej jazdy. Darek z Łukaszem utrzymali się w pierwszej dziesiątce zajmując kolejno siódme i ósme miejsce w generalce. Natomiast Marek wszedł w pierwszą piętnastkę.
W klasie MX 85 Kamil Maślanka ,debiutujący w Pucharze Polski, zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej .
Natomiast jeżeli chodzi o klasyfikację klubową to w PP zajęliśmy piąte miejsce. Byłoby lepiej gdyby w tej rywalizacji wzięła większa liczba naszych zawodników. Niestety główną barierą była odległość, ponieważ Oborniki leżą blisko 600km od nas. Puchar Polski rozegrany prawie na końcu sezonu zapisał się bardzo pozytywnie w historii klubu , bo to już kolejny sukces jaki osiągnęli nasi zawodnicy w przeciągu kilku lat istnienia klubu. Cieszymy się razem z naszymi zawodnikami i bardzo im gratulujemy życząc jednocześnie dalszych sukcesów.
wyniku

relacja