Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      PRZYKIEC 2018 VI runda MSPP

EXSTREME PRZYKIEC tak można śmiało powiedzieć o VI rundzie Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Osielcu, która rozegrała się 26 sierpnia. Niestety aura w tym dniu nie była naszym sprzymierzeńcem wręcz złośliwym wybrykiem natury, patrząc na wspaniałą dotychczasową pogodą sierpniową. Nadzieja w tym dniu na znośną pogodę naprawdę umarła, ale pomimo tego na górę Przykiec przybyło wielu śmiałków ( blisko osiemdziesięciu ), aby stoczyć bój nie tylko ze swoimi obawami -" czy dadzą radę"ale bój z samą matką naturą, która jakby sama chciała nas motocrossowców przetestować i sprawdzić na ile jesteśmy wojownikami a na ile dezerterami i można śmiało powiedzieć nikt tego testu nie oblał, wszyscy wspaniale go zdali, począwszy od tych małych zawodników czteroletnich a skończywszy na tych po pięćdziesiątce. Jazda była bardzo widowiskowa , odbyły się dwa planowane biegi i nikt nie narzekał choć było naprawdę ekstremalnie ciężko. Przybyli zawodnicy z nad morza Bałtyckiego (Gdańsk i Gdynia), przybyli również wspaniali goście organizujący wyjazdy na zawody Dakar oraz sam Marek Dąbrowski, który uprawia sporty motorowe od 1989 r. Wicemistrz Świata 2003. Drugi Wicemistrz Świata 2004 i 2002. Wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski w Rajdach Enduro. Drużynowy Mistrz Świata w Rajdach Enduro z 1993 r. Ośmiokrotny uczestnik legendarnego Rajdu Paryż-Dakar. W 2003 r. jako pierwszy Polak w historii ukończył ten najtrudniejszy maraton w pierwszej 10. zawodników zajmując 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ekipa z Dakaru to także osoby , które są pomysłodawcami słynnej Akademii Orlen , do której już drugi sezon należy nasz zawodnik Dariusz Rapacz a rok temu również do tej Akademii należał Piotr Szczepanek też nasz zawodnik. Obecność takich osobistości tylko bardziej nakręciła przybyłych zawodników do walki z żywiołem jaki w tym dniu nam zgotowała natura. Wszech zalegające błoto , deszcz i wiatr sprawiły ,że rywalizacja była bardzo trudna a przy tym było naprawdę na co popatrzeć. Emocje sięgały zenitu. Doping ze strony kibiców robił niesamowite wrażenie a ich uśmiech dodawał sił. Było super , kto był to naprawdę się ucieszył. Zawodnicy z naszego klub praktycznie w każdej klasie byli na podium. Toczyli między sobą braterskie i siostrzane boje, by w efekcie końcowym stanąć obok siebie z uśmiechem na podium.
Zawody były udane, takie inne niż zwykle, ale egzotyka też jest potrzebna , aby monotonia nie wdarła się w życie naszych wspaniałych zawodników. Rywalizacja ta z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
MX 1C
1 Michał Fujak MTR Osielec
2 Szymon Mołek CKM Cieszyn
3 Adam Weirauch Motocross Klub Czerwionka
4 Sebastian Kowolik MTR Osielec
5 Rafał Frydel MTR Osielec

MX 2C
1 Grzegorz Dróżdż OKSM Endurorana
2 Maciej Gołdyn CCM Racing Irlandia
3 Krzysztof Cepielik MKS Gorce
6 Krzysztof Lichota MTR Osielec
12 Kamil Syc MTR Osielec
13 Marcin Gocman MTR Osielec

MX 65

1.Dawid Zaremba DUUST Racing
2 Seweryn Gazda AutoMotoKlub Gliwice
3 Wiktor Płodzik KS LOBO Racing Przybyszowy
4 Szymon Masarczyk MTR Osielec

MX 85

1 Jakub Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex
2 Kamil Maślanka MTR Osielec
3 Dawid Jopek MTR Osielec
4 Oskar Stabrawa MTR Osielec

MX Junior
1 Dariusz Rapacz MTR Osielec
2 Klaudiusz Górny Motocross Klub Czerwionka
3 Jakub Gutowski MKS Tryb Częstochowa
8 Adrian Łypik MTR Osielec

MX Kobiety
1 Wanessa Rapacz MTR Osielec
2 Zuzanna Rusin MTR Osielec
3 Marta Frączek AMK Grodków

MX Open
1 Łukasz Papież MTR Osielec
2 Piotr Szczepanek MTR Osielec
3 Mateusz Golan MTR Osielec
6 Michał Śpiewok MTR Osielec

MX Masters
1 Marek Jaskulski MTR Osielec
2 Janusz Śpiewok MTR Osielec
3 Andrzej Seremet AMK Grodków
7 Grzegorz Rusin MTR Osielec
Dzień wcześniej przed zawodami odprawiona została przez Kanonika Ks. Stanisława Skowronka, w koncelebrze z Księdzem Proboszczem ze Skawy i księdzem Markiem Szelągiem, Msza Św. przy kapliczce pod wezwaniem Świętego Krzysztofa. Później było poświęcenie wszystkich pojazdów i poczęstunek przy nucie góralskiej. Było bardzo sympatycznie.
Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji zawodów ; sponsorom, strażakom z Osielca Dolnego i Górnego i ze Skawy, osobom które pomogły nam przygotować tor, szczególnie firmie Roboty Ziemne i Studnie Głębinowe ze Skawy, całej obsłudze zawodów i całej gastronomii. Dzięki wspólnej pracy mogliśmy zorganizować te zawody. Jest to nasze wspólne dzieło.
Oczywiście Zarząd Klubu MTR Osielec bardzo dziękuje wszystkim przybyłym zawodnikom, którzy nie przestraszyli się niekorzystnych prognoz i przyjechali na zawody. Przecież to oni byli głównymi bohaterami tej imprezy, to oni pokazali nam, że są twardzielami i dali nam pokaz pięknej ekstremalnej jazdy. Kibice byli zachwyceni pomimo uciążliwych warunków.

galeria