Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      zakończenie sezonu motocrossowego 2018

"Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, to także potrafisz tego dokonać"
"Kto ma odwagę do marzeń, ten ma siłę do walki"
„Jeśli ciężka jest walka, pomyśl jakie piękne jest zwycięstwo...”

Cytaty te przybrały jakże namacalną postać w tym naszym , bardzo owocnym sezonie motocrossowym 2018, którego zakończenie świętowaliśmy 17 listopada we wspaniałej restauracji"Przystań w Kabanosie". Waga tych słów została dokładnie poznana przez każdego z naszych zawodników. Myśli te stały się rzeczywistością , a ich prawdziwe przesłanie to nie tylko sucha teoria, ale twarda rzeczywistość , której doświadczył nie jeden rider z naszego teamu, bo po tym sezonie w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Strefy Polski Południowej mieliśmy po kilka tytułów mistrzowski i wicemistrzowskich. Za tymi sukcesami kryje się ogromny trud i nakład pracy związany z intensywnymi treningami pod okiem trenera, profesjonalnym serwisowaniem motocykli, prawie co tygodniowymi wyjazdami na zawody , które niejednokrotnie były na drugim krańcu Polski a nie mówi się już o nakładach finansowych , bo generalnie każdy zawodnik z rodzicami ponosił je sam. Jak widać na pełne sukcesy miała wpływ zespołowa praca z zawodnikiem w roli głównej.

W sezonie 2018 w Mistrzostwach Polski w motocrossie na najwyższej randze zawodów jeżeli chodzi o Polską , po naprawdę zaciętej walce, klub po 11 latach doczekał się w końcu tytułu mistrzowskiego zdobytego przez Dariusza Rapacz w klasie MX125.
Mieliśmy również w Mistrzostwach Polski w motocrossie Wicemistrza w klasie MX 85 , wywalczonego przez Kamila Maślankę oraz dwóch II Wicemistrzów w klasach: MX Kobiet Wanessa Rapacz oraz Piotr Szczepanek w klasie MX2 Junior.

Jeszcze dwóch zawodników startowało w Mistrzostwach Polski, ale w kategorii cross country , gdzie tytuł Mistrza przypadł w udziale Piotrkowi Szczepankowi w klasie Junior oraz tytuł II Wicemistrza Polski w klasie Master należał do Michała Korpasa.

W Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w motocrossie mieliśmy trzy tytuły mistrzowskie zdobyte przez: Wanessę Rapacz MX Kobiety, Kamila Maślankę MX 85 i Piotra Szczepanka MX Open.Trzy tytuły wicemistrzowskie zdobyte były przez: Zuzannę Rusin MX Kobiety, Łukasza Papierza MX Open i Oskara Stabrawę MX 85 oraz pięć tytułów II Wicemistrza zdobytych przez : Szymona Masarczyka MX65, Dawida Jopka MX 85,Dariusza Rapacz MX Junior, Rafała Frydel MX1C i Mateusza Golana MX Open.

Zarząd Klubu na podstawie wyników osiągniętych przez poszczególnych zawodników w sezonie 2018 dokonał dekorowania ich podczas uroczystego zakończenia sezonu.

Tytuł " Zawodnika Roku 2018 " i złoty puchar otrzymali:
Wanessa Rapacz w klasie MX Kobiety
Szymon Masarczyk w klasie MX65
Kamil Maślanka w klasie MX85
Dariusz Rapacz w klasie MX 125
Piotr Szczepanek w klasie MX Open
Rafał Frydel w klasie MX 1C
Michał Korpas w klasie MX Masters

Tytuł " Zawodnika Roku 2018" i srebrny puchar otrzymali:
Zuzanna Rusin w klasie MX Kobiety
Xawier Weirauch w klasie MX 65
Dawid Jopek w klasie MX 85
Łukasz Papierz w klasie MX Open
Janusz Śpiewok w klasie MX Masters

Tytuł " Zawodnika Roku 2018" i brązowy puchar otrzymali:
Tomasz Wicher w klasie MX 65
Oskar Stabrawa w klasie MX85
Mateusz Golan w klasie MX Open
Marek Jaskulski w klasie Masters

Wyróżnienia przypadły następującym zawodnikom:
Grzegorz Rusin / szczególne wyróżnienie/- MX Masters
Krzysztof Lichota - MX 2C oraz nagroda za muzyczne promowanie klubu
Michał Śpiewok - MX Open
Michał Fujak MX Open
Sebastian Maślanka MX50
Adrian Łypik MX Junior

oraz udziały dla:
Kamil Syc MX2C
Marcin Gocman MX2C
Jarosław Kwarciak MX1C
Mateusz Jaskulski MX65
Szymon Gromczak MXOpen
Dariusz Gromczak MX2C

Po dekoracji zawodników Zarząd klubu złożył podziękowania dla sponsorów i osób szczególnie zaangażowanych w sprawy klubu.
Później to już była zabawa do białego rana z nutą czarodziejską.