Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

 

     W co się ubrać na motocross, enduro odzież off road

Osoby, które zaczynają przygodę z motocrossem, na pewno zastanawiają się, jak prawidłowo przygotować się na tę przygodę. Bardzo ważne jest prawidłowe skompletowanie całego stroju i dodatkowych akcesoriów. Najczęściej zimą i wiosną należy zaopatrzyć się w nowe ubrania. W tym artykule przedstawimy, jak należy przygotować się na motocross. Zapraszamy do lektury. Artykuł powstał we współpracy z serwisem modowym mybaze.com

Ubiór na enduro skompletuj od góry

Poniżej przedstawimy listę rzeczy, którą musisz skompletować przed rozpoczęciem nowej i fascynującej przygody:
 • Kask- to bez zastanowienia najważniejsza część. Jest to obowiązkowa ochrona. Kask ma za zadanie chronić głowę przed wszelkiego rodzajami upadkami i urazami.

 • Gogle cross enduro- to również obowiązkowy element stroju. Chronią oczy przed dostaniem się kurzu, błota czy też kamieni. Nie wolno rozpocząć wyścigu czy nawet treningu bez nich.

  Grozi to dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia oczu. Dodatkowo ich zaletą jest ochrona przed wiatrem. Dobre gogle posiadają podwójną szybkę, która nie paruję - w ten sposób łatwiej się jeździ.

  Na wyjazdy zaleca się zaopatrzenie się w tzw. zrywki, są to foliowe, cienkie szybki, dzięki nim w łatwy i szybki sposób usuniesz zabrudzenia. Na rynku istnieją również wersje gogli, które można zakładać na okulary.

  Są głębsze, bardziej odstają od twarzy, dzięki czemu samo jeżdżenie może odbywać się bez zakładania szkieł kontaktowych.

 • Buzer- to zdecydowanie największy z ochraniaczy. Ma za zadanie chronić klatkę piersiową, plecy oraz górne części ramion. Ten ochraniacz osłania klatkę przed uderzeniem w kierownicę, co niestety bardzo często się zdarza.

  Chroni także plecy, w sytuacjach kiedy upadasz na kamienie lub wszystkie inne nierówności. Buzer to podstawowy i najważniejszy ochraniacz, który spokojnie zakrywa największą część ciała. W sklepach można spotkać je w różnych wersjach dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Koszulki termoaktywne- te koszulki przydają się w każdej porze roku. Istnieją wersje przeznaczone tylko do użytku latem lub zimą. Sportowe koszulki polecamy od marki adidas, ofertę marki adidas z wielu sklepów znajdziesz u naszego partnera https://mybaze.com/pl/odziez-sportowa-meska/adidas/

  Do najważniejszego zadania odzieży termoaktywnej zalicza się odprowadzenie potu ze skóry oraz izolacji. Koszulki termoaktywne zazwyczaj posiadają dwie warstwy. Z jednej strony zapewniają odpowiednią wentylację, a z drugiej izoluje od zimna i chłodu.
 • Czym kierować się przed wyborem kasku?

  Jak już wspomnieliśmy, kask jest jedną z najważniejszych części stroju na motocross. Jest to konieczność, bez której nie można zacząć przygody z taką dawką adrenaliny. Dobry kask powinien spełniać kilka cech.

  Przede wszystkim powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości, przejść próby testowe oraz posiadać atest bezpieczeństwa. Najlepiej jakby posiadał zintegrowaną część, która powinna być połączona wraz z całą skorupą. To wszystko zapewnia to, że w trakcie uderzenia, przykładowo brodą o kierownicę, co w tym sporcie jest częstym wypadkiem, właściwie zabezpieczy Twoje zęby oraz żuchwę.

  Musi być dobrze dopasowany do rozmiaru głowy (ciasno wchodzić na głowę). Nie może ruszać się, ponieważ takie ruchy będą przeszkadzać w trakcie jazdy. Najlepiej wybrać dość lekki kask, polecane są takie, które ważą poniżej 1400g.

  Wszelkie szczegółowe informację znajdziesz na tylnej, zewnętrznej części skorupy. Dobrze dopasowany do rozmiaru głowy- zakładać się ciasno i przylegać mocno do policzków. Nie powinien latać luźno na głowie podczas ruszania nią, ponieważ na torze lub bezdrożach w trakcie ostrej jazdy będzie utrudniać Ci widoczność.

  Kask musi być odpowiednio wentylowany, czyli posiadać profesjonalne wloty powierza z przodu oraz z tyłu (służą one do odparowania potu na zewnątrz). Doskonałą opcją jest wyciągane wnętrze, które nadaje się do prania. Warto o to zapytać w sklepie, w ten sposób w łatwy sposób upierzesz i doczyścisz swój kask. Jak wiemy, kask jest podatny na brud, więc lepiej wybrać model, który w łatwy sposób doprowadzisz do właściwej kondycji.