Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      


Tor "Przykiec" posiada licencję krajową PZM/M/ nr: 122/2011

   Przykiec (741m) leży w paśmie Beskidu Makowskiego. Ma dwa wierzchołki, z których wyższy liczy 741m a niższy 647m.

Między tymi szczytami rozpościera się dolina poprzecinana polami uprawnymi i lasami, w które wkomponowany jest nasz tor crossowy "Przykiec".

Szczyty grupy Przykca porośnięte są lasami jak również część południowa i północna ich zboczy.

Malownicze położenie naszego toru jak widać zawdzięczamy naturalnemu ukształtowaniu terenu, który jest bardzo zróżnicowany co powoduje, że tor ma naturalne strome podjazdy i zjazdy. Podłoże toru jest twarde i stawia wymagania jeśli chodzi o technikę jazdy i o klasę opon, które tu przechodzą generalny test. Długość toru wynosi 2500m a dojazd z drogi głównej (w naszym przypadku krajowa "28") wynosi 2 km i jest to droga leśna.

Pierwotnie Przykiec był zarośnięty lasami, które karczowali pod pola uprawne dziadkowie Zdziska i Darka (Prezes i Wiceprezes). Do niedawna pola te, na których utworzony jest tor, uprawiała mama Zdziska i Darka jak również oni sami. Obecnie dzięki ich mamie Helenie Rapacz pola te zostały użyczone pod tor za co wszyscy jesteśmy jej wdzięczni. W ich rodzinie był również pierwszy miłośnik jazdy motocrossowej - wujek Tadek Wójcik, który właśnie na tym wzgórzu Przykca, dawał upust swej pasji motocrossowej.

Przykiec sam w sobie ma wiele walorów turystycznych, bo biegną przez jego wzniesienia główne szlaki turystyczne Beskidu Makowskiego. Widoki rozpościerające się z niego są urzekające a przy dobrej widoczności podziwiać można nawet panoramę Tatr.


Jak do nas dojechać:Zobacz nasz tor: