Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      BYŁO GORĄCO-Top amator Cup, Mistrzostwa Polski MX Kobiet, PP Downhil

Miniony weekend 18-19 maja był bardzo gorący w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Zawodnicy nasi w sumie wzięli równocześnie udział w trzech imprezach sportowych: Top Amator Cup- Czechy, Mistrzostwa Polski MX Kobiet - Olsztyn i II Edycja Pucharu Polski #2 DH GRAVITY CUP KONINKI /downhill.php/.
Po tegorocznych kaprysach pogodowych w końcu ruszyła pierwsza runda Top Amator Cup. Chętnych do wzięcia udziału w zawodach nie brakowało a zwłaszcza z naszego klubu. Mieliśmy doborową ekipę , której chęci do walki nie opuszczały , czego dowodem były zdobyte puchary. Mieliśmy złoto w trzech kasach. W klasie MX 65 Dariusz Rapacz był pierwszym zdobywcą złota choć szanse na podium miał również Piotruś Świercz MX65 gdzie po pierwszym biegu był na miejscu trzecim , ale już w drugim biegu nie powiodło mu się i pomimo pięknej jazdy Piotrek nie utrzymał trzeciego miejsca w klasyfikacji. Następnym zdobywcą złota w pięknym stylu był Damian Kojs MX85 a towarzystwa na podium dotrzymał mu nasz równie waleczny zawodnik Marek Świercz MX 85 zajmując trzecie miejsce, choć miejsce drugie było mu pisane po pierwszym biegu , ale wszelkie nadzieje na srebro rozwiał feralny upadek podczas drugiego biegu. Złotem również może poszczycić się Łukasz Papierz MX2 , który zdobył go w bardzo wyrównanej braterskiej walce ze swoim klubowym kolegą Dominikiem Brożkiem MX2 , który w pierwszym biegu był pierwszy a w drugim już za Łukaszem po prostu wymienili się miejscami. Chłopaki dali piękny pokaz swoich umiejętności ”jeździeckich”. W tej klasie startował również Michał Skowroński MX2 zajmując w klasyfikacji indywidualnej 12 miejsce oraz Tomasz Surzyn MX2. W klasie MX2 startowały również dziewczyny , gdyż nie było klasy kobiet. Naszą reprezentantką MX Kobiet była Daria Karwacka, która ma już doświadczenie w sporcie motocrossowym , ale tym razem był to jej debiut jeżeli chodzi o nasze barwy klubowe . Daria bardzo ładnie jechała a z racji tego ,że nie była osobno uwzględniona Klasa MX Kobiet nie znalazła się na podium. W klasie Inter Open Tomasz Pacyga zmagając się z niedociągnięciami technicznymi motocykla zajął drugie miejsce. Dopingowaliśmy też mocno Michałowi Fujakowi klasa Elite MX2, który delikatnie mówiąc otarł się o podium zajmując czwarte miejsce choć nie ukrywamy mieliśmy ogromną nadzieje na podium . W klasie Inter MX2 z kolei Łukasza Komenderę uplasował się w klasyfikacji indywidualnej zawodów na pozycji dziesiątej. Mieliśmy również reprezentanta w bardzo licznej klasie MX Weteran w osobie Adama Surzyna , który po raz pierwszy startował w tej klasie z pełnych bramek -40 zawodników , gdyż w Czechach ta klasa jest bardzo popularna.
Drugą imprezą która odbyła się równolegle z Top Amator Cup były Mistrzostwa Polski w Motocrossie MX Kobiet, w której udział wzięła nasz zawodniczka Milena Kojder. Milena przesłała nam relację z tych zawodów , którą cytujemy:” W dniach od 18-19 maja odbyła się pierwsza w historii runda Mistrzostw Polski Kobiet w Olsztynie , oprócz tego w tym terminie odbywały się Mistrzostwa Europy . Weekend w Olsztynie był upalny, więc warunki do jazdy nie należały do najprostszych, dodatkowo klasa kobiet ścigała się po wyścigu Europejczyków, więc tor wyglądał jak pobojowisko. W pierwszy dzień podczas treningów nie mogłam wyczuć toru i zgrać się z motocyklem, ale zaraz po wyścigu doświadczeni koledzy z Mistrzostw Europy udzielili mi kilku wskazówek i drugiego dnia pojechałam o niebo lepiej udało mi sie wyprzedzić zawodniczki które w ubiegłym roku wyprzedzały mnie bez problemu, niestety w drugim biegu mimo dobrego startu zaliczyłam upadek i nie dogoniłam koleżanek. Ostatecznie uplasowałam się na 9 pozycji .”


Trzecią imprezą podczas tego weekendu była Druga Runda Pucharu Polski w Downhil, w której wzięło udział trzech naszych zawodników: Mateusz Smętek klasa hobby hardteil , Michał Ziobro klasa hobby hardteil i Dariusz Kutek klasa hobby full. Mateusz Smętek po kwalifikacjach był pierwszy z czasem 3.11.71 i czuł ,że powinno mu też pójść dobrze w finale i ,że ma szansę powalczyć o pierwsze miejsce ,ale niestety jak sam powiedział przed ostatnią prostą popełnił błąd i wylądował na drzewie i sporo stracił czasu jednak szybko pozbierał się po kraksie i w klasyfikacji zawodów uplasował się na siódmym miejscu z czasem 3.17.66. Natomiast Michał Ziobro w tej samej klasie co Mateusz po kwalifikacjach był na miejscu 10 z czasem 3.29.57 i w jeździe finałowej awansował już na 8 miejsce z czasem 3.18.85. Natomiast jedyny nasz reprezentant w klasie hobby full Dariusz Kutek w kwalifikacjach uzyskał czas 3.04.61 co dało mu miejsce ósme a już w finale uplasował się na 5 miejscu z czasem 2.58.40.
Już dziś zapraszamy na trzecią edycję PP w Downhil ,która odbędzie się w Wierchomle 02.06.2013.

wyniki
relacja Dirtarena
wyniki PP Downhill
wyniki PP downhill
pp dh foty
Puchar Polski #2 Koninki 19.05.2013 DOWNHILL-podgląd trasy

Galeria