Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      Wielki finał MSPP Dębska Wola

Na torze w Dębskiej Woli 12 października rozegrana została ostatnia już szósta finałowa runda MSPP w motocrossie. Wprawdzie frekwencja nas jak i organizatora troszkę rozczarowała, ale pocieszające było to , że tych najważniejszych zawodników nam nie zabrakło, tych którzy już ostatecznie walczyli o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej tych mistrzostw.
Pogoda w Dębskiej Woli była wymarzona ,a atmosfera zawodów bardzo miła i przyjazna, po mimo że każdy zawodnik był konkurencja dla każdego zawodnika .Warunki na torze były dobre, ale trzeba było liczyć się z tym, że charakterystyczne podłoże pozostawione po kopalni wapienia w Morawicy było śliskie i zdradliwe a sama zaś trasa bardzo wymagająca i szybka.
Bardzo widowiskowa była klasa MX 2 Junior , gdzie zacięcie walczyli między sobą : nasz zawodnik Damian Kojs i Karol Sado MK Czerwionka. Damian w pierwszym biegu uplasował się na pierwszym miejscu. Niestety w drugim decydującym biegu , po upadku Damiana ,Karol tym razem zajmuje pierwsze miejsce a Damian drugie, co w klasyfikacji indywidualnej zawodów dało naszemu zawodnikowi srebro.
Pokazową jazdą wyróżnił się też Grzegorz Nieciąg MX2C, który deklasując rywali staje na najwyższym miejscu na podium.
Dobrą kondycja wykazał się Rafał Fryde MX1C, który uplasował się na drugim miejscu.
Pięknie szło Piotrkowi Świerczowi MX65, ale upadek i awaria motocykla na ostatnim okrążeniu spowodowała ,że Piotrek kończy zawody na drugim miejscu.
Jeżeli chodzi o klasę MX85 , tym razem niepokonanym był Dariusz Rapacz , który w pierwszym biegu pokonała z druzgocącą różnicą czasu rywala jadącego za nim. Było widać ,że Darek jest w bardzo dobrej formie , gdyż drugi bieg należał również do niego. Ostatecznie Darek zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zawodów.
Jednak jako klub mieliśmy niedosyt , bo zabrakło nam naszego faworyta Tomasza Pacygi MX Open. Niestety siły wyższe spowodowały ,że Tomek nie wstawił się na zawody , tym samym tracąc w klasyfikacji generalnej zawodów złoto , kończąc tę edycje mistrzostw na miejscu trzecim , a mogło być inaczej.
Wszystkich zawodników z klubu było w sumie jedenastu. W klasie MX kobiet w klasyfikacji indywidualnej Wanessa Rapacz zajmuje trzecie miejsce , a Zuzanna Rusin czwarte . W klasie MX2 C złoto zdobywa Grzegorz Nieciąg , piąte miejsce Tomasz Surzyn a siódme miejsce Krzysztof Lichota. W klasie MX1C brąz należy do Rafała Frydla, miejsce piąte przypada w udziale Przemkowi Skowrońskiemu a miejsce szóste Marcinowi Gocmanowi. W klasie MX Masters dziesiąte miejsce zajmuje Adam Surzyn. W klasie MX 65 na drugim miejscu zawody kończy Piotr Świercz , z powodu awarii motocykla nie udało mu się utrzymać na najwyższym miejscu na podium. W klasie MX 85 złoto zdobywa Dariusz Rapacz. W klasie MX2Junior srebro przypada w udziale Damianowi Kojs, dziewiąte miejsce przypada z kolei Markowi Świerczowi.
Bilans jeżeli chodzi o zdobyte miejsca w szóstej rundzie MSPP w Dębskiej Woli był zadawalający dla klubu. Natomiast klasyfikacja generalna Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W każdej klasie mieliśmy miejsce na podium.
Klasyfikacja sezonu przedstawia się następująco:
Klasa MX kobiet
1 Karolina Mikoda TNT Motocross
2 Dorota Dudzik MKS Gorce
3 Wanessa Rapacz MTR Osielec
6 Zuzanna Rusin MTR Osielec
Klasa MX2C
1 Grzegorz Nieciąg MTR Osielec
2 Tomasz Korzępa RKM Rapator Rzeszów
3 Tomasz Surzyn MTR Osielec
6 Dominik Brożek MTR Osielec
7 Krzysztof Lichota MTR Osielec
21 Michał Skowroński MTR Osielec
24 Marcin Kamiński MTR Osielec
29 Piotr Klimek MTR Osielec
32 Szymon Nieciąg MTR Osielec
37 Marek Rączka MTR Osielec
39 Dariusz Gromczak MTR Osielec
44 Dariusz Medes MTR Osielec
46 Wiesław Ligęza MTR Osielec
48 Piotr Mikołajek MTR Osielec
Klasa MX1C
1 Rafał Frydel MTR Osielec
2 Przemysław Skowroński MTR Osielec
3 Robert Suszczyński RKM Raptor Rzeszów
Klasa MX Masters
1 Walter Stępiński MK Czerwionka
2 Janusz Śpiewok MK Czerwionka
3 Robert Michalski TNT Motocross
Adam Surzyn MTR Osielec
Klasa MX 65
1Piotr Świercz MTR Osielec
2 Jurand Kuśmierczyk Automobilklub Gorzowski KTM MOTO 46
Klasa MX 85
1 Dariusz Rapacz MTR Osielec
2 Maciej Posłowski ŚTM MOTO_MAX
3 Konrad Szczepanek MK Czerwionka
Klasa MX2 Junior
1 Damian Kojs MTR Osielec
2 Robert Pukowiec MK Czerwionka
3 Marek Świercz MTR Osielec
Klasa MX 2
1 Michał Rybus BKM Racing
2 Rafał Olejarczyk ŚTM MOTO-MAX
3 Damian Bykowski Offroad Białystok
9 Szymon Gromczak MTR Osielec
11 Michał Korpas MTR Osielec
Klasa MX 1
1 Marek Jaskulski MK Czerwionka
2 Rafał Majewski ŚTM MOTO-MAX
3 Tomasz Pacyga MTR Osielec
12 Kamil Piątek MTR Osielec
Klasa Quad 2k
1 Aleksander Głowacki ATV Racing Team
2 Witold Natkaniec ATV Kraków
3 Maciej Stachura ATV Racing Team
Również nasz klub jako całość w klasyfikacji klubowej MSPP ,dzięki oczywiście bardzo dobrym wynikom i dzięki bardzo dobrej frekwencji zawodników na poszczególnych rundach , zdobył po raz drugi mistrzostwo strefy Polski południowej. Niezmiernie się z tego powodu cieszymy i życzymy sobie , aby ten tytuł jak najdłużej utrzymać.

Podsumowując sezon motocrossowy MSPP 2014 jesteśmy zgodni co do tego ,że była to trafna decyzja Michała Korpasa , którą poparliśmy wraz z innymi klubami ,żeby stworzyć takie rozgrywki na terenie Polski południowej . Jest to już ich druga eliminacja ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród motocrossowców zwłaszcza z południa kraju , choć w poszczególnych rundach mieliśmy też zawodników z innych regionów kraju jak i Europy . Dużym plusem tych eliminacji są tu nie zbyt duże odległości pomiędzy poszczególnymi torami , na których mistrzostwa są rozgrywane.
Dziękujemy z tego miejsca wszystkim klubom , które zaangażowały się w organizację poszczególnych rund MSPP oraz Gestorowi Strefy – Prezesowi kieleckiego zarządu okręgowego PZM za ufundowanie nagród zwycięskim zawodnikom w klasyfikacji generalnej mistrzostw.
foto by SMX

foto by Grzegorz Świder