Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      finał Mistrzostw Polski Strefy Poludniowej w Motocrossie2016? Dbska Wola

W Dębskiej Woli pierwsza niedziela października była rozstrzygająca jeżeli chodzi o wyniki finałowe dla Strefy Polski Południowej. Po sześciu rundach rozegranych na terenie Polski południowej wyłonili się w końcowym efekcie mistrzowie i wicemistrzowie. Zanim jednak było wszystko jasne i oczywiste zawodnicy musieli wpierw stoczyć ostatni , często decydujący bój o punkty.
Szusta runda była niesamowicie widowiskowa i wywołująca ogromne emocje. Osoby, które ostro kibicowały już po zawodach nie mogły wydobyć z siebie głosu, ponieważ struny głosowe odmówiły posłuszeństwa po ich nadużyciu.
Szczególne brawa należą się Wanessie Rapacz startującej w klasie MX kobiety, ponieważ startowała ona tak jakby w dwóch zawodach- w strefie południowej i Mistrzostwach Polski kobiet, które były również rozgrywane w Dębskiej i w sumie były to cztery biegi. Wanessa kończąc biegi w MSPP od razu po kilku łykach wody i kilku minutach odpoczynku startowała w Mistrzostwach Polski. Pokazała nam wszystkim, że jest w dobrej formie. W dwóch biegach utrzymała pozycję czwartą co w klasyfikacji indywidualnej zawodów dało jej również czwarte miejsce na szesnaście startujących zawodniczek. Piękny wynik i,gratulujemy. Natomiast jeżeli chodzi o strefę ,to w tej ostatniej rundzie Wanessa zajęła pierwsze miejsce. Takie podsumowanie zawodów w klasyfikacji generalnej pozwoliło jej na uzyskanie tytułu mistrzowskiego w klasie MX Kobiet w strefie południowej . Również w klasie MX kobiet mieliśmy z naszego teamu II Wicemistrzynię strefy. Ten tytuł przypadł w udziale Zuzi Rusin .Gratulujemy dziewczynom i tak trzymać.
W klasie MX 65 ogromne szanse były na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej . A miał je Dawid Jopek debiutujący w tym roku w tej wyżej wymienionej klasie. Niestety brak udziału w dwóch rundach spowodował brak dostatecznej ilości punktów, by mógł być sklasyfikowany na wyższym miejscu. Z kolei jeżeli chodzi o samą klasyfikację indywidualną zawodów to w Dębskiej Dawid stanął na podium zajmując drugie miejsce. Zawodnik ten naprawdę dobrze się zapowiada i dlatego też w przyszłym sezonie mamy nadzieję ,że zdobędzie któryś z tytułów. Ostatecznie Dawid kończy strefę na czwartym miejscu. Również szanse były na podium w generalce dla Tomasza Wichra , równie zdolnego zawodnika jak Dawid, któremu dobrze szły eliminacje, ale w wyniku doznanej kontuzji ręki nie mógł ich ukończyć. W końcowym efekcie w generalce po dwóch nieobecnościach uplasował się na piątym miejscu.
W klasie MX 85 bardzo dobrze poszły zawody Kamilowi Maślance. W klasyfikacji indywidualnej zawodów został sklasyfikowany na trzecim miejscu a w generalnej na piątym miejscu. Wynik ten jest satysfakcjonujący , bo jest to jego pierwszy sezon motocrossowy i widać ,że chłopak robi duże postępy.
W klasie młodzik inaczej MX2 Junior tytuł mistrzowski Strefy Polski Południowej należy do naszego teamowego zawodnika Dariusza Rapacz. Tytuł słusznie się mu należy , bo Darek po dwunastu biegach ,rozegranych podczas tych strefowych mistrzostw ,zdobył dziewięć pełnych pięćdziesiątek czyli zawsze był na podium i w większości na pierwszym miejscu. Tak też było w Dębskiej – Darek zajął pierwsze miejsce. W klasie Darka jechał też Krzysztof Lichota , który w klasyfikacji generalnej zmieścił się w pierwszej dziesiątce zajmując siódme miejsce.
W klasie Masters też nie brakło emocji , bo walka pomiędzy Michałem Korpasem a Markiem Jaskulskim była niesamowicie widowiskowa. Co oni wyprawiali z tymi motorami. Na skokach w powietrzu dochodziło do wymijanek. Zakręty też nie były oszczędzane, bo na gazie oni nie ujmowali. Po wyrównanej walce nasz zawodnik Michał Korpas kończy biegi na pierwszym miejscu. Jednak ten wynik w indywidualnej klasyfikacji nie pozwolił mu obronć tytułu mistrzowskiego w klasie MX Masters . Tak więc drugie miejsce na podium, oczywiście mocno zasłużone należało do naszego zawodnika Michała Korpasa i oczywiście zaszczytny tytuł Wicemistrza Polski Południowej należy do niego. W kasie tej jechali także Adam Surzyn i Grzegorz Rusin, który w generalce znalazł się w pierwszej dziesiątce zajmując dziewiąte miejsce.
W dwóch klasach elitarnych MX1 i MX2 licencja mieliśmy także zawodników , którzy wywalczyli tytuły mistrzowskie. W klasie MX2 zasłużony tytuł Mistrza Strefy zdobył Łukasz Papierz. Nie odpuszczał na żadnych zawodach i w Dębskiej w indywidualce pierwsze miejsce należało również do niego. W klasie tej brali także udział Damian Kojs, Szymon Gromczak. W drugiej klasie elitarnej MX 1 zdobyliśmy Wicemistrzostwo a to dzięki Tomaszowi Pacyga , choć gdyby jego frekwencja była systematyczna to złoto byłoby nasze. Z kolei Karol Sado jeżdżący w klasie Tomka , po dwóch występach ,w generalce zajmuje piąte miejsce. W Dębskiej po pięknej walce uplasował się na drugim miejscu. W klasie tej brał także udział Gabriel Rapacz.
Bardzo licznie obstawioną klasą na zawodach przez naszych zawodników była klasa MX2C. Niestety w tej klasie nie udało nam się zdobyć żadnego tytułu aczkolwiek Dominik Brożek otarł się o podium zajmując bardzo” niewdzięczne” czwarte miejsce. Z Mateuszem Drobnym wiązaliśmy też ogromne nadzieję na podium , ale doznał kontuzji kolana i musi się teraz rehabilitować. W efekcie końcowym do pierwszej dziesiątki weszli: Dominik Brożek/4 miejsce/, Mateusz Drobny/ 8 miejsce/ i Paweł Kutek/9 miejsce/. Udział w tej klasie jeszcze wzięli : Michał Skowroński,Michał Fujak, Marcin Kamiński, Jarosław Kwarcik i Dariusz Gromczak.
Również dużo mieliśmy zawodników w klasie MX1C i tu dzięki Rafałowi Frydlowi Wicemistrzostwo należało do naszego klubu. Rafał pojechał tu bardzo walecznie i w indywidualnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Tak więc bez większego trudu przypadł mu w udziale w klasyfikacji generalnej tytuł Wicemistrza Strefy Polski Południowej w klasie MX1C. W klasie tej do pierwszej dziesiątki jeszcze weszli Tomasz Surzyn /6 miejsce/, Przemysław Skowroński /7 miejsce/ i Marcin Gocman/ 8 miejsce/. W klasie tej brali też udział :Marek Piela, Max Gocman i Mateusz Golan.
Mistrzostwom Strefy Polski Południowe towarzyszyła niesamowicie miła atmosfera , można powiedzieć rodzinna. Zwłaszcza na ostatniej rundzie mieliśmy wiele powodów do radości , bo skumulowało się kilka jubileuszy małżeńskich oraz imieniny Danusi ,co zresztą bardzo hucznie obchodziliśmy i jeszcze tyle wspaniałych tytułów po ciężkich trudach sezonu motocrossowego. Więc było się z czego cieszyć. Podsumowując z tytułami mistrzowskim pojechali do domu: Wanessa Rapacz MX kobiety , Dariusz Rapacz MX2 Junior i Łukasz Papierz MX2, z tytułem Wicemistrz pojechali :Rafał Frydel MX1C, Michał Korpas Mx Masters oraz Tomasz Pacyga Mx1, z tytułem II Wicemistrza pojechała: Zuzanna Rusin MX kobiety. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników. Dzięki tak licznym występom zawodników z naszego klubu nasz Klub MTR Osielec w klasyfikacji zespołowej wywalczył po raz kolejny tytuł Mistrza Strefy Polski Południowej.
wynikifoto by Alex skoczek
galeria