Patron medialny
 Patron Medialny MTR Osielec Patron Medialny MTR Osielec

      II runda Orlen Mx Mistrzostw Polski - Oborniki

Druga runda Orlen MX Mistrzostw Polski rozegrana została w Obornikach - 600 km od Osielca. Ta dość spora odległość nie robi wrażenia na walecznych riderach z naszego klubu. Ekipa Team Rapacz złożona była z dziesięciu zawodników plus reszta załogi.Zawodnicy nasi startowali właściwie we wszystkich siedmiu klasach.
Zawody te dla naszego klubu były niesamowitym przeżyciem, emocje sięgały zenitu, zwłaszcza w pierwszy dzień mistrzostw , gdzie scenariusze pisały się same.

Upadek podczas startu w pierwszym biegu Darka Rapacza jeżdżącego w klasie MX125 i nadrabianie strat do ostatniego okrążenia wyzwoliło wśród kibiców i klubowiczów ogromne poruszenie tym bardziej ,że Darek finiszował ten pościg na miejscu trzecim. Natomiast w drugim biegu dobry start i ostra gonitwa pozwolił na utrzymanie drugiego miejsca, co w efekcie w klasyfikacji indywidualnej zawodów dało naszemu zawodnikowi drugie miejsce na podium między zawodnikiem z Łotwy a zawodnikiem z Białorusi.Tak więc Dariusz jako jedyny zawodnik z Polski stanął na podium w klasie MX125. A w klasyfikacji generalnej Orlen MX MP obecnie jest liderem.

Niemałych emocji przysporzył nam również nasz zdolny zawodnik Kamil Maślanka w klasie MX85, który już w pierwszym biegu zrobił nam ogromną niespodziankę zdobywają holeshota czyli start należał do niego, ale nie tylko to, bo gdy poczuł że tor stoi przed nim otworem to nie luzował na manetce gazu. Z takim impetem wyrwał się do przodu , że był liderem tego biegu przez sześć okrążeń czyli ponad pół stawki tego wyścigu i gdyby nie gleba miałby szansę utrzymać ten wynik. W drugim biegu dobry start, bardzo płynna jazda i równe tempo pozwoliło Kamilowi już od szóstego okrążenia utrzymać drugą pozycję , co w klasyfikacji indywidualnej zawodów po zsumowaniu dwóch wyścigów dało naszemu zawodnikowi miejsce na trzecim stopniu podium. Obecnie w klasyfikacji generalnej podchodzi bardzo blisko do podium, gdyż jest na czwartym miejscu.
Również w klasie MX kobiet Wanessa Rapacz sprawiła nam wspaniały prezent zdobywając srebrny puchar dla klubu. Ogólnie dziewczyny z naszego klubu, bo mieliśmy jeszcze jedną reprezentantkę w osobie Zuzanny Rusin, pojechały bardzo widowiskowo i bez upadku.

W barwach naszego teamu wystartowali jeszcze zawodnicy w klasach MX 65, MX Open, MX 2 i MX Masters, którzy bardzo dobrze radzili sobie na twardym torze w Obornikach. Po Lidzbarku Warmińskim gdzie piach zalegał trasę wyścigu, gliniasta ziemia była jak zimny prysznic z lodowatymi biczami wodnymi dla niektórych riderów, a jeszcze te wyrobione od kół dziury już całkowicie dały wycisk. Niemniej jednak nasi dali radę.
W klasyfikacji zawodów w klasie MX Masters prawie przy pełnych bramkach, w pierwszej połowie stawki uplasowali się : Marek Jaskulski zajmując 12. miejsce, Michał Korpas zajmując 14. miejsce i Janusz Śpiewok zajmując 16 miejsce.

Dobrze poradzili sobie chłopaki w klasie MX Open zamykając się z wynikiem w pierwszej trzydziestce. Piotr Szczepanek zajął 25. miejsce a Mateusz Golan 28. miejsce.

W bardzo licznej kasie MX2 nie było przelewek.Tutaj zawodnicy startowali przeważnie w jednym biegu , co było stratą w punktacji i spadkiem z miejsc. W klasie tej wystartowali Michał Śpiewok, Mateusz Golan , Dariusz Rapacz i Piotr Szczepanek, który zajął 12 miejsce czyli utrzymał się 1/3 stawki. Piotr i Mateusz jako jedyni ukończyli drugi bieg z tym ,że pół ostatniego okrążenia Mateusz przejechał z rozwaloną oponą i wyrzuconym na zewnątrz musem.

Mieliśmy również w najmłodszej klasie MX 65 młodziutkiego zawodnika Szymona Masarczyka , który odważnie wystartował w dość licznej grupie , bo 26 zawodników, zajmując 12 miejsce.

Klub MTR Osielec po dwóch rundach Orlen MX Mistrzostw Polski w klasyfikacji klubowej-senior zajmuje trzecie miejsce na 36 klubów startujących w Mistrzostwach Polski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy startów i życzymy dalszych sukcesów.

zapraszamy do galerii